Medžiagų charakteristikos
Tai audinys, išgaunamas iš cheminio pluošto. Dėl savo savybių dažnai naudojamas kaip priedas kitų audinių gamyboje. Elastanas yra ypatingai tamprus, jis gali išsitempti iki 500% iš savo pirminės būsenos ir sugrįžti atgal. Audiniai, kurių sudėtyje yra elastano yra tvirti, lengvai prižiūrimi, jie daug mažiau glamžosi, lyginant su natūraliais audiniais. Elastanas veikiamas prakaito praranda elastingumą, todėl rūbus, kurių sudėtyje yra šio audinio, rekomenduojama reguliariai skalbti. Rūbus su elastanu galima skalbti rankomis arba skalbimo mašinoje.
Augalinis pluoštas, gaunamas iš vilnamedžio. Iš medvilnės pagaminti tekstilės audiniai yra orui pralaidūs, minkšti. Medvilninė apranga yra plačiausiai pasaulyje naudojama natūralaus pluošto apranga.
Tai sintetinis pluoštas, pasižymintis patvarumu ir elastingumu. Nesiglamžo, nesugeria drėgmės, dėl to daro drabužį patvaresniu.
Sintetinis pluoštas, dar vadinamas kaprolonas ir neilonas. Poliamidas pasižymi tvirtumu ir kietumu, nesiglamžo, elastingas, tvirtas, stiprus, neplyšta. Tačiau labai elektrinasi, neatsparus šviesai, greitai blunka. Poliamidas dažniausiai naudojamas kaip priedas su natūraliais pluoštais. Jis suteikia gaminiui tvirtumo, ilgina tarnavimo laiką.
Audinys, pagamintas iš susintetintų polimerų. Šis audinys metų metais buvo naudojamas drabužių (sijonų, kelnių, švarkų ir skrybėlių) arba namų tekstilės, tokios kaip lovos antklodės, paklodės ar net pelės kilimėlių gamybai. Poliesteris yra garsus tuo, kad greitai džiūva, lengvai plaunamas ir ilgai išlaiko esamą formą. Nors visame pasaulyje labiausiai vertinami natūralūs audiniai, tokie kaip vilna ar medvilnė, poliesteris kai kuriais atvejais turi pranašumų net prieš juos. Šis audinys beveik nesiglamžo ir yra lengvai lyginamas, ilgai išlaiko spalvas ir nenusiskalbia. Dėl šių priežasčių poliesteris neretai įaudžiamas ir į natūralius audinius taip suteikdamas jiems geresnių savybių. Sintetiniai audiniai taip pat gali geriau apsaugoti nuo drėgmės, vėjo arba kitų aplinkos veiksnių nei iš augalų išgaunami audiniai. Iš polisterio gaminama didžioji dauguma sportinių rūbų, nes jie šildo, sugeria drėgmę, tačiau kartu ir greitai džiūsta.
Pagaminta iš polisterio ir poliolefino medžiagų, kurios kartu sulaiko šilumą ir sudaro sąlygas kvėpavimui. Rankos lieka sausos ir šiltos labai aktyviai sportuojant.
Pagaminta pagal Thinsulate technologiją, kuri ypatinga tuo, kad palaiko pastovią šilumą ir rankos nesudrėgsta. Aukščiausios klasės pluoštas, kurį gamina 3M firma. Dėl puikių savybių, kurias garantuoja gamybos technologija, Thinsulate® visame pasaulyje naudojamas kaip izoliacinis sluoksnis rūbams ir miegmaišiams, kurie sukurti naudoti net ekstremaliomis oro sąlygomis. Be kitų Thinsulate® privalumų jis pasižymi labai geromis izoliacinėmis savybėmis, nepaisant minimalios apimties, paprasta priežiūra ir ilgaamžiškumu, be to yra lengvas.
Pūkuotas audinys pjautiniu pūku
Tai sintetinė vilna pagaminta iš poliesterio. Viena iš teigiamų jo savybių – atsparumas drėgmei, drėgmės garinimas, esant tam tikram storumui – vėjo sulaikymas. Vandens negeriantis audinys veikiamas lietaus ir prakaito nesunkėja, greit džiūsta, ne taip greit atsiranda blogas kvapas nes nesiveisia bakterijos, lengvas, nereikalauja priežiūros. Be to šis audinys be galo šiltas mat turi talpias “oro poras” kurios sandėliuoja šiltą orą, taip izoliuodamos kūną. Flisas gaminamas įvairių storių todėl jį galima naudoti tiek kepurių, rūbų išorėi, tiek pamušalui. Flisas minkštas, malonus liesti, todėl dažnai naudojamas tokiose vietose kur drabužis liečiasi su kūnų, pavyzdžiui vidinėje apykaklės pusėje. Audinys atsparus trinčiai ir ilgalaikiam poveikiui.
Kitaip tariant trikotažas. Megzta medžiaga iš vilnonių, medvilninių arba cheminio pluošto siūlų. Plonas trikotažinis audinys, iš tų kurie švelniai glosto kūną. Nereikalauja ypatingos priežiūros
Tai sintetinis pluoštas, visai neseniai pradėtas naudoti tekstilėje. Pluoštas nelaidus orui, drėgmei, vėjui, tačiau elastingas ir lankstus. Priežiūra: Kadangi poliuretanas dažniausiai naudojamas paltinėse medžiagose, tai rūbus, turinčius poliuretano rekomenduojama valyti valyklose.
Daugiausiai bisfenolis A į žmogaus organizmą patenka iš plastikinių butelių, tad ši problema ypač aktuali mažiems vaikams, kurių didelė dalis maistinių produktų supakuota plastikinėje taroje. Medžiaga stipriai įtakoja endokrininių liaukų darbą. Dėl to žmogus gali turėti didelį viršsvorį, nustoti augti, o vėlesniame amžiuje netgi susirgti prostatos vėžiu.
 
Užsisakykite Sterntaler naujienlaiškį ir gaukite naujienas bei nuolaidas.
Sterntaler - vokiška kokybė vaikamscircle